Jakie atrakcje są w Energylandii?

W Bajkolandii najmłodsi uczestnicy mogą zjechać ze skromnych zjeżdżalni oraz wsiąść na małe rollercoastery. Część Familijna ma do zaoferowania m.in. Planetarium i wioski Wikingów. W strefie Ekstremalnej są największe karuzele, najszybsze rollercoastery oraz ogromne wahadła i wieże. Water Park natomiast ma do zaoferowania 3 baseny oraz największą w Europie zjeżdżalnię wodną.

Atrakcje w Bajkolandii – Wyspa Skarbów, Jeep Safari, karuzele, rollercoaster

Park rozrywki Energylandia dla najmłodszych uczestników ma przeznaczoną strefę zwaną Bajkolandia. Dzieci mają do wyboru karuzele w postaci latających huśtawek, skromnych rollercoasterów i arktycznych zjeżdżalni. Dla małych odkrywców przeznaczona jest Wyspa Skarbów, do której dostaje się, płynąc na łódce. Fanom dzikiej przyrody z pewnością spodoba się Jeep Safari, gdzie scenografią są elementy afrykańskiego krajobrazu.

Atrakcje w strefie Familijnej

Strefa Familijna jest skierowana dla całej rodziny. Dla miłośników kosmosu świetną atrakcją będzie Planetarium, gdzie można obejrzeć kilkunastominutowe seanse na temat wszechświata. Fanom kultury skandynawskiej z pewnością przypadnie do gustu Wioska Wikingów oraz Viking Ride – spływ tratwą po trasie pełnej niespodzianek. Ponadto strefa Familijna jest bogata w odważniejsze rollercoastery oraz liczne zjeżdżalnie – Swiss Water Cup, Monster Attack, Anaconda, Kopalnia Złota czy Frutti Loop. Nowością jest też Boomerang – rollercoaster, który rozpędza się do 70 km/h.

Atrakcje w strefie Ekstremalnej

W strefie Ekstremalnej znajdują się najbardziej przerażające atrakcje, które są przeznaczone dla odważnych uczestników. Do wyboru jest kolejka górka Mayan, która jest największym tego typu obiektem w Europie Środkowo-Wschodniej. Uczestnicy rozpędzają się do 80 km/h, gdzie odczuwają przeciążenie równe 5g! Space Gun to 16 osobowa gondola, która porusza się w przeciwnych kierunkach z ogromną prędkością. Tsunami Dropper jest 40 metrową wieżą, na której z zabójczą szybkością uczestnicy pędzą w górę i w dół. Aztec Swing to wielkie wahadło, które kręci się w różne strony i wokół własnej osi. Natomiast Apocalypto jest ogromną ławą, która jest obracana po okręgu o średnicy 8 metrów. W tym samym czasie z tego obiektu może korzystać nawet 18 osób!

Atrakcje w Water Parku

Water Park to natomiast obiekt naśladujący tropikalną wyspę z wieloma atrakcjami i estetyką egzotycznych wysp. Znajdują się tam 3 baseny o łącznej powierzchni 1800 m2 oraz najwyższy i najszybszy wodny rollercoaster w Europie, który rozpędza się nawet do 110 km/h!