Miejsca w Warszawie, w których można posłuchać muzyki klasycznej

Miłośnicy muzyki poważnej mogą jej posłuchać w wielu miejscach, czasem również bezpłatnie. Najlepszą destynacją na ucztę z klasycznymi dźwiękami jest Filharmonia Narodowa. Warto również wybrać się na koncert Chopinowski do Łazienek królewskich.

Muzyczne przygody dla osób spoza Warszawy

W przypadku krótkiej wizyty w stolicy warto zarezerwować nocleg. Pokoje lub apartamenty na doby w Warszawie można wynająć od ręki w bardzo atrakcyjnych lokacjach. Najlepiej wybrać te w ścisłym centrum, stąd będzie blisko do Łazienek Królewskich, do których można wybrać się na piechotę.

Recitale fortepianowe w Warszawie

Od maja do września w Łazienkach Królewskich odbywają się koncerty chopinowskie na świeżym powietrzu. Muzyka grana jest przez wybitnych pianistów, instrument znajduje się pod pomnikiem Fryderyka Chopina w ogrodzie Modernistycznym. Można usiąść na ławce lub na kocu na trawie. Wydarzenie odbywa się w każdą niedzielę w godzinach: 12:00 i 16:00. Warto przyjść wcześniej, aby zająć wybrane miejsce. Wstęp na nie jest oczywiście darmowy. W czasie koncertu można również spacerować po Łazienkach Królewskich, ponieważ muzykę słychać z różnych miejsc.

Oprócz cotygodniowych koncertów chopinowskich w Łazienkach są również organizowane różnego rodzaju wydarzenia muzyczne, głównie związane z muzyką klasyczną.

Gdzie pójść, aby posłuchać muzyki poważnej?

Najczęściej wybieraną przez melomanów destynacją jest Filharmonia Narodowa. Przez cały rok odbywają się tutaj różnego rodzaju koncerty. To miejsce, w którym można wybrać się również na klasyczny poranek muzyczny z dzieckiem, operę, operetkę, koncert chóralny, recital, koncert kameralny, koncert symfoniczny i wiele innych. Organizowane są również cykliczne imprezy w zależności od pory roku, dlatego warto śledzić grafik Filharmonii na bieżąco.

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego to kolejne miejsce, w którym często odbywają się koncerty muzyki klasycznej, dlatego warto śledzić grafik wydarzeń kulturalnych tutaj organizowanych.

Inne miejsca w Warszawie, w których można posłuchać muzyki poważnej oraz muzyki sakralnej, to:

  • Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina,
  • Kościół Nawiedzenia NMP,
  • Zamek Królewski,
  • Teatr Baza,
  • Narodowy Instytut Fryderyka Chopina,
  • Palladium,
  • Bielańska Scena Kameralna,
  • Parafia św. Andrzeja,
  • Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela.