Na co należy zwracać uwagę kupując tusz do rzęs?

Znaczenie tuszu do rzęs

W kosmetyczce każdej kobiety znajduje się wiele produktów przeznaczonych do makijażu, jednak warto wiedzieć o tym, iż mężczyźni w pierwszej kolejności zwracają uwagę na kobiece oczy, dlatego też warto zadbać o ich odpowiednie wyeksponowanie. Wiele kobiet decyduje się na stosowanie kredek do oczu lub cieni do powiek, jednak bardzo często przesadzają one z ilością tych kosmetyków, dlatego też lepiej postawić na minimalizm. Aby podkreślić swoje oczy, warto wykorzystać w tym celu jeden kosmetyk, który w zupełności powinien wystarczyć.Niezawodny tusz Podstawowym kosmetykiem do oczu jest tusz do rzęs, który w znaczący sposób może zmienić wygląd oka. Nakładanie na powieki grubej warstwy cieni oraz kredek to lekka przesada, natomiast zastosowanie tuszu zawsze zdaje egzamin. Na co jednak należy zwrócić uwagę, decydując się na zakup tuszu do rzęs?

Szczoteczka

Najważniejszym elementem każdego tuszu do rzęs jest szczoteczka, która powinna ułatwiać aplikację oraz w odpowiedni sposób modelować rzęsy. Obecnie szczoteczki mogą być produkowane ze specjalnego włosia lub plastiku, jednak wybór tej najlepszej uzależniony jest od efektu, jaki chce się uzyskać. Szczoteczki z włosia sprawdzają się idealnie u pań, które mają krótkie i rzadkie rzęsy, ponieważ pomagają je wydłużyć oraz pogrubić. Z kolei kobiety, które mają problem ze sklejaniem się rzęs, powinny postawić na szczoteczkę plastikową z szeroko rozstawionymi ząbkami, które pomogą rozdzielić rzęsy.

Cena

Podczas zakupu tuszu cena odgrywa bardzo ważną funkcję, ponieważ zdecydowana większość najtańszych tuszy jest tak kiepskiej jakość, że nie warto po nie nawet sięgać. Na szczoteczce znajdują się bowiem tak duże ilości tuszu, że jego aplikacja jest niezwykle trudna, a po kilku godzinach tusz zaczyna się kruszyć i osadzać pod powiekami, tworząc efekt pandy. Droższe maskary są dużo lepsze, ponieważ utrzymują się na rzęsach wiele godzin i się nie kruszą.