Łazienki Królewskie

Najlepsze miejsca w Warszawie, z których widać panoramę miasta

Miejsca, z których rozciąga się piękna panorama miasta są szczególnie warte odwiedzenia. Najlepszy do tego jest ciepły, słoneczny dzień. W Warszawie jest kilka miejsc, z których można zobaczyć stolicę z zupełnie innej, cudownej i często zapierającej dech w piersiach perspektywy.

Punkty widokowe w ogrodach, na dachach, skarpach i kopcach

Na tyłach Zamku Królewskiego znajduje się Ogród Górny, do którego można wejść od strony placu Zamkowego (Arkady Kubickiego). Z tego miejsca rozpościera się widok na wspaniały ogród z fontanną, Wisłę i lewobrzeżną Warszawę.

Łazienki Królewskie to miejsce może nie oczywiste, jeśli chodzi o punkty widokowe, ale warto wiedzieć, że w okolicy skarpy koło stawu centralnego w ogrodzie Romantycznym doskonale widać Belweder. Z pewnością warto się tam udać, poszukując ciekawych panoram.

Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego to znakomite miejsce do rozkoszowania się obrazami miasta z lotu ptaka oraz relaks. Z dachu BUW doskonale widać znajdujące się w centrum Warszawy wieżowce.

Widok z Kopca Powstania Warszawskiego przy ulicy Batyckiej jest jednym z najlepszych do fotografowania. Na wzniesieniu znajduje się pomnik – Znak Polski Walczącej. W każdą rocznicę wybuchu powstania Warszawskiego odbywają się tam uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Centrum Nauki Kopernik ma na dachu ogólnodostępny ogród ze wspaniałym punktem widokowym na Warszawę. Z jego perspektywy znakomicie prezentuje się m.in. most Świętokrzyski i Stadion Narodowy.

Wieże i tarasy widokowe w Warszawie

Jednym z najpopularniejszych miejsc, z których można podziwiać panoramę Warszawy jest taras widokowy na XXX. piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Szczególnie warto wybrać się tam wieczorem lub w nocy – atrakcja ta jest dostępna latem, aby zobaczyć pięknie rozświetlone miasto. Bilet na taras kosztuje 12-22 zł.

Wieża Muzeum Powstania Warszawskiego oferuje widok na panoramę Śródmieścia i bliskiej Woli, wjeżdża się na nią panoramiczną windą. Wstęp jest wliczony w cenę biletu wstępu do muzeum.

Pokonanie 150 kamiennych schodków to niemały wysiłek, który wieńczy doskonały widok na Stare Miasto. Dzwonnica kościoła św. Anny to idealne miejsce do podziwiania Placu Zamkowego i Starówki. Wejście na nią jest płatne – 5 zł.

Gnojna Góra koło Starego Miasta przy ulicy Brzozowej to podobno dawna lokalizacja wysypiska śmieci. Teraz jest tam taras widokowy, z którego można zrobić piękne zdjęcia prawego brzegu Wisły.