Nowoczesne pomysły do kuchni ułatwiające gotowanie i przechowywanie żywności

Meble na wymiar to rozwiązanie, które nie tylko poprawia wygląd kuchni, ponieważ ukrywa sprzęty o dużych gabarytach, takie jak lodówka, zmywarka czy okap, ale przede wszystkim poprawia komfort użytkowania pomieszczenia. Dzięki najnowszym rozwiązaniom, takim jak kosze cargo czy szuflady z sorterami na sztućce, przechowywanie i gotowanie staną się znacznie łatwiejsze.

 

Wydzielając w kuchni trzy odrębne strefy: przechowywania, przygotowywania i gotowania, poprawisz funkcjonalność pomieszczenia i ułatwisz sobie organizowanie w nim pracy. Taki układ sprzyja szybszemu rozpakowywaniu zakupów oraz przygotowywaniu posiłków.

 

Dyskretne i przemyślane przechowywanie żywności

 

Część przechowalnicza powinna znajdować się po lewej stronie kuchni, tuż przy wejściu. Warto ulokować tam różnego rodzaju szafki i półki na żywność z długim terminem przydatności oraz akcesoria kuchenne takie jak: gofrownice, frytownice czy tostery. W tej części stanąć powinna także lodówka. Ułatwieniem w zagospodarowaniu przestrzeni będą meble na wymiar, które sprytnie ukryją wszelkie skosy i wnęki ścienne. Montaż mebli kuchennych, zamówionych u stolarza, ułatwi też przechowywanie produktów kuchennych dzięki koszom cargo założonym wewnątrz szafek. Cargo umożliwiają Ci łatwy dostęp do całej zawartości szafki, a dodatkowo zamontowane w szafkach systemy cichego domyku zmniejszą ryzyko uderzeń i potłuczenia butelek i słoików.

 

Dobrze zorganizowane gotowanie

 

Część przeznaczona gotowaniu jest ostatnią strefą w kuchni i najlepiej, aby znajdowała się po prawej stronie od wejścia, obok sfery przygotowywania posiłków. W tym miejscu znajdą się już gotowe do obróbki termicznej produkty, oczyszczone i pokrojone. Gotowanie znacznie ułatwi Ci montaż szuflady z sorterem na sztućce tuż pod płytą grzewczą. Rozwiązanie to sprawi, że wszystkie potrzebne do gotowania akcesoria będziesz mieć na miejscu i szybko po nie sięgniesz zamiast krzątać się po całej kuchni w poszukiwaniu łyżki czy widelca.