Czego nie wiesz o seksie

Seks towarzyszy nam od zawsze, jednak z różnych przyczyn jest dla nas tabu. Niestety nie wiemy wszystkiego o naszej seksualności, jednak coraz to nowsze badania na temat tej sfery naszego życia pokazują, że seks wcae nie musi być dla nas czymś nieznanym. Tu znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań, które na pewno Cię nurtują.

 

Jak zrobić loda?

 

Miłość francuska jest bardzo trudną kwestią, ale nie powinna być dla nas tabu. Pieszczoty ustami penisa to bardzo satysfakcjonująca część seksu. Peeting z takimi doznaniami jest o wiele lepszy. Najlepiej starać się pieścić długo i pamiętać zarówno o trzonku penisa, jak i jego końcówce, w tym okolicy cewki moczowej. Można wziąć go do ust i ssać powoli albo przesuwać rytmicznie językiem od jąder po końcówkę. Warto ręką również gładzić jądra.

 

Jak podniecić faceta?

 

Podniecenie u mężczyzn nie jest taką prostą sprawą. Na jego wyobraźnie działa zarówno dotyk – czułe głaskanie, podgryzanie, ale również wzrok – piękna bielizna, twarz podnieconej partnerki. Warto zadbać o atmosferę – wygodne łóżko czy wannę pełną piany. Przygaszone światło i skupienie się na różnych sferach erogennych także wiele da. Strefy erogenne na ciele kobiety są nam dobrze znane, a przecież mężczyźnie sprawia przyjemność nie tylko pieszczenie penisa, ale również gładzenie, czy lizanie karku, masowanie jąder i miejsca między jądrami a odbytem, czy masowanie pośladków. Podniecająca jest dla nich zwłaszcza pozycja 69, kiedy partnerzy odwróceni są twarzami do swoich miejsc intymnych i pieszczą je za pomocą ust. Niezależnie, czy jest to pierwszy raz, czy nie, należy zadbać o odpowiednie podniecenie mężczyzny. Bardzo podniecające dla mężczyzny jest pieszczenie penisa na hiszpana. Jest on między piersiami kobiety, tak by go obejmowały. Penis ociera się o nie, co daje bardzo ładne wrażenia wzrokowe. Przy takim rodzaju peetingu nie należy martwić się o skuteczność prezerwatywy. Warto wiedzieć również co to męski punkt g – jest to prostata, której masaż może dać facetowi wiele radości i przyjemności.

 

Na czym polega miłość grecka?

 

MIłość grecka to inaczej seks analny. Należy podczas niego być bardzo delikatnym. Warto, by była użwana wazelina dla lepszego komfortu.

 

Jak się całować?

 

Pocałunki są ważnym elementem gry wstępnej, więc warto wiedzieć jak się całować. Można podczas całowania przygryzać wargi partnera. Miłe jest również gładzenie jego karku.

 

Pozycja misjonarska – wady i zalety

 

Zaletami tej pozycji jest bliskość jaka tworzy się między partnerami – możemy się całować i przytulać podczas seksu. Wadą jest fakt, że trudniej nam będzie pieścić w tym samym momencie łechtaczkę, więc polecana jest jako wstępna pozycja podczas stosunku.

 

Czym jest aseksualizm?

 

Aseksualizm to orientacja seksualna. Osoby aseksualne nie odczuwają potrzeby zbliżeń ani nie mają potrzeby masturbacji.

 

Jak przedłużyć stosunek?

 

Wiele osób zastanawia się jak wydłużyć stosunek? Ważne jest, by partnerzy byli zrelaksowani i potrafili zwolnić tempo seksu w momencie kiedy partner jest mocno podniecony. Można również przytrzymać trzonek penisa i nieco odczekać i znowu kontynuować seks.

 

Punkt g – prawdy i mity

 

Na temat punktu g wytworzyło się wiele mitów. Jednym z nich jest to, że faceci nie mają punktu G. Męski punkt g to prostata, której uciśnięcie daje wiele satysfakcji. Mitem jest również to, że nie da się wywołać podniecenia poprzez pieszczenie punktu g. Prawdą jest natomiast to, że każdy mężczyzna i kobieta mają punkt g.

 

Co to jest stulejka?

 

Stulejka jest to schorzenie, które może być nabyte albo wrodzone, kiedy mężczyzna nie może zdjąć napletka z penisa. Można leczyć je operacyjnie.

 

Michalina Wisłocka – czego nas nauczyła?

 

Dzięki m.in. Michalinie Wisłockiej możemy czytać takie teksty. Prowadziła poszerzone badania na temat seksualności Polaków i sprawiła, że seks przestał być tematem tabu. Pokazała, że seks nie jest tematem tabu, a przede wszystkim że możey cieszyć się swoją seksualnością.

 

Na czym polega ejakulacja?

 

Ejakulacja inaczej wytrysk to moment, kiedy nasienie mężczyzny wydostaje się z penisa pod wpływem pieszczot albo w trakcie stosunku. Jest również ejakulacja nieświadoma, np. w nocy. Wydostawaniu się ejakulatu towarzyszy najczęściej orgazm.