Gdzie na wakacje?

Wakacje, w zależności od preferencji, można spędzać m.in. w domu przed telewizorem, podróżując po Polsce lub wybierając się na wycieczkę za granicę. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert biur podróży, jak i organizacja wyjazdu samemu. Atrakcyjnymi miejscami na wakacje dla osób preferujących zwiedzanie są zarówno polskie miasta, jak i stolice europejskich państw. Natomiast turyści, którzy wakacje chcą spędzić aktywnie powinni wybrać góry, np. Bieszczady, Sudety czy Tatry. Z kolei osoby, nastawiające się na wypoczynek na plaży, zadowolone będą z wakacji nad Morzem Bałtyckim lub na egzotycznej wyspie.

Gdzie na wakacje w Polsce?

Wakacje w Polsce są dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie piękno ojczystego kraju. Ich zaletą jest to, że nie trzeba dysponować dużym budżetem, aby cieszyć się udanym urlopem. W Polsce jest wiele miejsc, w których można spędzać czas na różne sposoby: zwiedzać, chodzić po górach lub wypoczywać na plaży. Dla tych, co chcą podczas wakacji obcować z architekturą: gotycką, renesansową czy barokową, najlepszą opcją będzie wycieczka do takich miast, jak: Wrocław, Poznań, Kraków, Warszawa, Lublin oraz Sandomierz. Natomiast dobrym rozwiązaniem dla turystów, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta, będzie wycieczka w Bieszczady, Tatry lub w Sudety. Z kolei dla tych, którzy nastawiają się na wypoczynek, dobrą opcją będzie podroż na Mazury lub nad Morze Bałtyckie.

Gdzie na wakacje za granicą?

Wybierając wakacje za granicą najbezpieczniejszą opcją jest skorzystanie z oferty sprawdzonych biur podróży. Lepiej unikać wycieczek do państw, które w ocenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie są bezpieczne dla turystów. Na takiej liście znajduje się, m.in.: Egipt, Turcja, Tunezja, Syria, Irak i Afganistan. Dobrym wyborem kierunku zagranicznej wycieczki jest: Islandia, Dania i Austria, Hiszpania, Włochy oraz często odwiedzana przez polskich turystów Chorwacja.