Jak dobrać odpowiedni biustonosz push-up?

Biustonosze push-up idealnie sprawdzają się u posiadaczek małego i średniego biustu. Model stanika został zaprojektowany, aby eksponować piersi i je optycznie powiększać. Biustonosz push-up najlepiej dobierać po wcześniejszym zmierzeniu się centymetrem tuż pod biustem oraz w jego najszerszym miejscu.

Dla kogo sprawdzi się biustonosz push-up?

Biustonosze push-up sprawiają, że piersi wydają się większe. Zostały zaprojektowane tak, żeby sprawiać wrażenie pełniejszego biustu dzięki konstrukcji uwydatniającej piersi oraz zastosowaniu wkładek. W niektórych modelach są one włożone są w specjalne kieszonki, które umożliwiają zmianę rozmiaru wkładki albo ich usunięcie. W sklepie z bielizną na pewno wybierzesz odpowiedni model. Biustonosze push-up są bardzo korzystnym rozwiązaniem dla kobiet posiadających mały albo średni biust, czyli noszących rozmiar miseczki A lub B. W niektórych przypadkach panie z rozmiarem C także będą zadowolone z wyeksponowania piersi efektem push-up.

Dobierz biustonosz push-up do ubrania

Biustonosz push-up ładnie podkreśli piersi w stylizacjach z dużym dekoltem np. kopertowym. Dla posiadaczek mniejszych biustów jest niezastąpiony także pod obcisłą sukienką albo bluzką. Wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza w porze letniej, są biustonosze bez ramiączek. Od wewnątrz obszyte są  specjalnymi taśmami silikonowymi, które przytrzymują bieliznę w jednym miejscu i zabezpieczają przed zsuwaniem się. Taki biustonosz idealnie sprawdzi się w przypadku bluzek, sweterków i sukienek bez ramiączek.

Jak dobrać rozmiar biustonosza push-up?

Zasady dobierania staników typu push-up są takie same, jak w przypadku innych modeli staników. Odpowiedni rozmiar można łatwo dopasować, mierząc się zwykłym centymetrem krawieckim. Wystarczy przyłożyć go tuż pod biustem i dość mocno ścisnąć. Od otrzymanego wyniku należy odjąć 3-5 cm, z tego względu, że rozmiary na metkach staników określają wymiar biustonosza w stanie spoczynku,  a zakładając stanik trzeba go delikatnie naciągnąć. Aby poznać rozmiar miseczki, należy zmierzyć biust w najszerszym miejscu i z wynikami udać się do sklepu z bielizną.

Jak poznać, że to dobry rozmiar?

Przymierzając stanik, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pasek pod biustem nie może się łatwo przemieszczać, powinien przylegać do ciała, ale nie może ściskać. To samo dotyczy ramiączek, ale ich długość jest najczęściej regulowana. Miseczki nie powinny odstawać, a ty powinnaś się czuć swobodnie podczas wykonywania ruchów.