Nie równa walka pomiędzy jakością a nowością.

Większość z nas pamięta jeszcze tzw. „stale telefony” typu np. „Nokia 3310” która urosła do rangi telefonów uważanych za niezniszczalne. Spora grupa ludzi celowo starała się zniszczyć te modele różnymi sposobami co wielokrotnie kończyło się fiaskiem.

Dlaczego z nich nie korzystamy?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta i większości znana – „kręci” nas nowoczesna technologia. Czy to dobrze? *I tak i nie. Firmy zajmujące się produkcją telefonów prześcigają się coraz to nowszymi modelami i  udogodnieniami w nich zastosowanymi. Przy tak gwałtownym wzroście produkcji telefonów jakość zdecydowanie spada ale w dobie konsumpcjonizmu niewiele osób przykłada do tego większą wagę. W tej nierównej batalii zazwyczaj wygrywa znaczek widniejący na obudowie, czyli marka i model. Idąc do sklepu głównie za to płacimy horrendalne kwoty, ponieważ nikt już nie pyta, czy Twój telefon jest niezniszczalny, lecz zachwyca się Twoją znajomością nowinek technologicznych. Schlebia to Nam wszystkim prawda?

Hop i Bęc, czyli koniec naszych złudzeń.

Odpowiedz sobie teraz na pytanie czy telefon, który prawdopodobnie trzymasz właśnie w dłoni, lub leży w niedalekiej odległości, jest z Tobą dłużej niż 2 lata? To średnia żywotność obecnych na rynku modeli. Jeżeli tak, to gratulujemy jeżeli nie, to zapewne przestał działać lub przypadkowo spadł powodując na wyświetlaczu większe lub mniejsze uszkodzenia. Do najczęstszych powodów uszkodzeń telefonów należy właśnie upadek. Coraz cieńsze modele ze szklanym zarówno wyświetlaczem jak i tylną obudową należą do efektownych gadżetów. Prędzej czy później dochodzi niestety do nieszczęścia ponieważ nie są one zupełnie odporne na żadnego rodzaju uderzenia. Kolejnym przykładem uszkodzeń jest narażenie telefonu na działanie wilgoci. Czy ktoś przejmuję się tym, że pada deszcz, lub na dworze króluje mróz, kiedy głośny sygnał i wibracje informują nas o próbie połączenia?  Nie, a to nieodwracalnie niszczy delikatne i wrażliwe elementy wnętrza naszego urządzenia.

Długie wyjazdy bez ładowarki.

Czy zdarzyło Ci się zapomnieć ładowarki a Twoja bateria wyłączyła się w najgorszym ku temu momencie? Może Twój pupil podgryzł oryginalny kabel i musisz kupić nowy? Niefabryczne modele ładowarek również mogą zniszczyć Twój telefon. Często decydujemy się na tani zamiennik i ważne jest dla nas tylko to, że w momencie zakupu działa. Nic bardziej mylnego. Nieodpowiednia ładowarka może doprowadzić nawet do wybuchu urządzenia. Zdecydowanie warto przemyśleć zarówno to czym się posługujemy, w jakim celu i czego tak naprawdę oczekujemy.Czasem nie warto iść za nowością a za sprawdzoną jakością.

Rola telefonu komórkowego u współczesnej młodzieży