Jak ściągnąć film z YouTube?

YouTube jest bardzo popularnym serwisem internetowym, w którym każdy, kto posiada konto może publikować treści, odtwarzać i komentować zamieszczone na nim filmy. Sam serwis nie udostępnia opcji pobrania materiałów wideo. Jednak można to zrobić poprzez programy oraz usługi internetowe, które umożliwiają ściągnięcie filmów z YouTube z rozdzielczością najwyższej jakości. Z tego serwisu z powodzeniem można również pobierać samą muzykę – ścieżkę dźwiękową wybranego materiału wideo.

Jak zapisać film z YouTube?

Film z YouTube najszybciej można ściągnąć za pośrednictwem serwisów zewnętrznych. Jest to bardzo prosta metoda, która polega na skopiowaniu adresu URL (linku) filmu z YouTube i wklejenie go w konwerter materiałów wideo (można go znaleźć wystukując w wyszukiwarkę frazę: „pobieranie z YouTube”). Następnie należy wybrać parametry: format i jakość pobieranego pliku. Najlepszą opcją jest ściąganie materiałów wideo w formacie mp4. Jest on najpopularniejszy i co za tym idzie obsługują go niemalże wszystkie programy do odtwarzania filmów. Natomiast, jeśli chodzi o jakość, najlepiej postawić na najlepszą (Full HD). Jednak należy pamiętać, że ten wybór skutkuje tym, że filmik więcej „waży” (zajmuje więcej miejsca na dysku), przez co także dłużej się ściąga.

Jak pobrać muzykę z YouTube?

Z YouTube można pobrać również sam dźwięk (muzykę) materiału wideo. Można to zrobić korzystając z tego samego konwertera, co w przypadku ściągania filmu. Dobrą opcją będzie także wpisanie w wyszukiwarkę frazy: „z YouTube do mp3”. Pierwszym krokiem jest skopiowanie adresu URL materiału wideo, z którego ścieżka dźwiękowa ma być pobrana i wklejenie go w wyznaczone, w zewnętrznym serwie internetowym, miejsce. Następnie należy wskazać format mp3, pod postacią, którego najczęściej występują pliki audio. Po udanej konwersji materiału wideo należy kliknąć przycisk „pobierz” i zapisać w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu.