Z jakiego programu najlepiej puszczać muzykę z telefonu?

Gromadzenie muzyki na płytach CD stopniowo odchodzi do lamusa. Korzystanie z serwisów muzycznych na smartfonach stało się już normą, ale użytkownicy mają dylemat, która platformę wybrać. Różnice między najpopularniejszymi serwisami są przede wszystkim w opłatach za użytkowanie i sprawności działania aplikacji.

System pierwszym ograniczeniem

Niestety nie każdy użytkownik urządzeń mobilnych ma możliwość wyboru serwisu streamingowego. Ograniczeniem jest system operacyjny. Dwa najpopularniejsze z nich, czyli Apple i Android obsługują odmienne aplikacje. Serwis muzyczny kompatybilny z urządzeniem z androidem być może nie będzie możliwy do obsługi w systemie urządzenia Apple i odwrotnie. Nie wspominając o mniej popularnych systemach, gdzie znalezienie jakiegokolwiek dostępnego serwisu będzie trudnym zadaniem. Tutaj użytkownik odgórnie posiada zredukowane możliwości i jest poniekąd skazany na pewien zakres dostępnych na jego urządzeniu serwisów.

Tidal – rozrywka i jakość

Na pierwszy rzut oka to Tidal zdecydowanie się wyróżnia. To dzięki aktualizowanym na bieżąco panelu, który składa się z najciekawszych teledysków, które w ostatnim czasie szturmują listy przebojów. Możliwość oglądania teledysków, które mamy automatycznie przygotowane to najlepsza opcja, dla użytkowników, którzy łączą muzykę z oglądaniem klipów i nie są zorientowani w jednym konkretnym gatunku muzycznym, ale z przyjemnością chłoną wszystkie nowości z popkultury. Tidal wygrywa również jeśli chodzi o jakość odtwarzanego dźwięku, ale różnica odczuwalna jest dopiero przy odtwarzaniu utworów za pomocą zaawansowanego zestawu domowego. Subskrypcja wersji premium kosztuje 19,99 złotych, wersja Hi-Fi (z zaawansowany dźwiękiem) to koszt 39,99 złotych miesięcznie.

Spotify – triumf intuicji

Spotify być może nie oferuje teledysków (przynajmniej na razie), ani wysokiej jakości dźwięków, ale obsługa jest banalnie prosta, a interfejs przejrzysty. W dodatku serwis jest gratką dla muzycznych odkrywców. Rozbudowane algorytmy pozwalają zasugerować użytkownikowi playlistę nowych utworów, na podstawie tych już wcześniej odsłuchanych. Koszt miesięcznej wersji premium to 19,99 złotych, a wersja studencka to opłata w wysokości 9,99 złotych miesięcznie.